Zima ještě zdaleka nekončí, což znamená, že je načase dozvědět se o tom, co pejska v tomto ročním období sužuje. Pes je teplomilné stvoření, samozřejmě se najdou i taková plemena, která jsou spíše stvořena na zimu, viz husky nebo případně německý ovčák. Většina psích plemen ale miluje spíše léto nebo teplejší roční období, jelikož v zimě na ně číhá celá řada nebezpečí, kterým se musí vyhnout. Víte, co všechno pejska v zimě může ohrozit?
Pokud jste majitelem psího čtyřnohého mazlíčka, měli byste vědět, co ho v zimě sužuje nebo co ho v zimě ohrožuje. Pejsek je stvoření teplomilné, jak již bylo zmíněno, zima mu není sympatická, i když
drtivá většina majitelů psů si myslí, že když mají srst, je jim teplo a příjemně. Právě srst je mnohdy důvod jejich nepokoje, jelikož je navlhlá nebo až mokrá, tudíž studí a je těžká.
Sníh lze obecně považovat za jejich hlavního nepřítele během zimy. Díky sněhu je psova srst neustále mokrá a psovi tedy nepříjemná, kromě toho je sníh pro psa synonymem vody, ale právě sněhem by se neměla žízeň hasit, jelikož hrozí žaludeční potíže. Sníh ovšem není jediný úhlavní nepřítel psích čtyřnohých mazlíčků.
Sůl jako bolestivá záležitost
Pokud chodíte v zimě se psem na procházky, vyhněte se klasickým ulicím a chodníkům. Ty jsou totiž často posypány solí, která se dostává psovi do tlapek a zde ho dráždí. Kromě toho sůl dokáže poničit peřinky psích tlapek, což je velmi bolestivá záležitost. Raději tedy volte polní cesty, kde se obvykle nesype sůl ani nic podobného.
I psi mohou trpět omrzlinami
I když to mnozí lidé nevědí, i psi mohou trpět omrzlinami. Nejčastěji je omrzliny postihují na konci ocasu, ale také na šourku nebo mezi prsty. Pokud narazíte na psím těle na bledou, studenou kůži, jedná se o omrzlinu. Je nutné je promasírovat vlažnou vodou, které následovně zahříváme zhruba dvacet minut až půl hodiny.