Mýty o antikoncepci a otěhotnění, které je třeba vyvrátit

Mýty o antikoncepci

V současné době se mnohé ženy chtějí chránit před neplánovaným početím. Není to zkrátka nic, po čem by toužily, a tak se chtějí chránit, co jen to jde. Kromě zavádějících se tělísek to zkouší s klasickou antikoncepcí ve formě pilulek. Je však třeba zmínit, že se s touto formou antikoncepce pojí mnoho mýtů, jež leží v hlavách několika žen. Kromě mýtů týkajících se antikoncepce existují také máty související se samotným těhotenstvím, které je také třeba vyvrátit, abychom předešli nemilým překvapením.

1) Hormonální antikoncepci je třeba jednou za čas vysadit

Mnohé ženy jsou toho názoru, že hormonální antikoncepci je třeba jednou z čas vysadit, a to proto, aby se tělo vzpamatovalo z návalu hormonů. Jenže pár měsíční pauza od hormonální antikoncepce spíše tělu škodí, než prospívá. To ostatně tvrdí nejeden lékař, který se na toto specializuje.

2) Pohlavní styk je bezpečný během menstruace

Mýtus, který sídlí zejména v hlavách teenagerů. To, že je pohlavní styk během menstruace bezpečný, je jeden velký omyl. Před neplánovaným početím nás menstruace opravdu nezachrání, dokonce je to nejspolehlivější způsob, jak přijít do jiného stavu. Buďte proto opatrní a nevěřte hloupostem.

3) Během kojení není možné otěhotnět

I když by se dalo říct, že ženy díky dítěti přijdou k rozumu, opak je pravdou. Mnohé novopečené maminky jsou totiž toho názoru, že během kojení otěhotnět není možné. Je to však samozřejmě další klam a další mýtus, který sídlí v hlavách žen. Mnozí lékaři dokonce tvrdí, že možnost otěhotnění během kojení je výrazně vyšší než kdy jindy.

4) Pilulka je nejbezpečnější metoda antikoncepce

A máme tu další klam, kterým hltíme své hlavy. Ženy jsou toho názoru, že nejbezpečnější metodou antikoncepce je typická pilulka. Jedná se sice o poměrně spolehlivou metodu antikoncepce, ale na druhou stranu existují i jiné metody, jak předcházet nechtěnému početí. Existují totiž takzvaná nitroděložní tělíska či podkožní implantáty.