Málokterý člověk si uvědomuje, že to, jak je ložnice zařízená, ovlivňuje náš spánek. Jen pár lidí si dává při zařizování ložnice opravdu záležet, mnozí nad jednotlivými kousky vůbec neuvažují a zařizují ložnici tak, jak je zrovna napadne. Jenže, jak již bylo zmíněno, zařízení ložnice může mít negativní dopad na náš spánek. Abyste předcházeli nespavosti nebo nekvalitnímu spánku, prozradíme si několik chyb, kterým je dobré se při zařizování ložnice vyhnout.
V případě, že patříte k lidem, kteří trápí nespavost, možná je na vině zařízení vaší ložnice. I zařízení ložnice může mít negativní dopad na spánek, jak již bylo několikrát zmíněno. Jelikož je však spánek velice důležitý, jelikož při něm svaly regenerují a orgány se po náročném dni zotavují, pojďme si zmínit několik konkrétních věcí, které jsou pro spánek špatné a které jsou běžným zařízením ložnice.
Nízká postel
Pokud sníte příliš na zemi, je to špatně. Na tom se ostatně shodují i odborníci, kteří radí lidem, aby při výběru postele (nebo respektive matrace) volili spíše vyšší modely. Zejména spaní na nízké matraci může ovlivňovat náš spánek. Může to být důvod naší nespavosti, naší špatné produktivity nebo důvod špatné nálady.
Když jsme zmínili matraci, je třeba zmínit ještě jednu věc – při výběru se dívejte i na tvrdost matrace a na nosnost. To vše má dopad na kvalitní spánek, který je pro člověka důležitý.
Špatná přikrývka
I když se to nezdá, špatná přikrývka má také negativní dopad na spánek člověka. Mnozí lidé preferují klasickou přikrývku z husího peří, kterou znají od babičky z dětství, ale to není vhodná alternativa přikrývky. Daleko vhodnější jsou přikrývky z dutého vlákna, které dokážou zajistit optimální teplotu během spánku.
Nevhodné je přikrývat se i samotným povlečením, které příliš nehřeje.