Chcete si do své domácnosti pořídit nějakou krásnou pokojovou rostlinu, která by oživila interiér? V takovém případě byste měli vsadit na zamioculcas, který patří k oblíbeným rostlinám už nějaký ten pátek. Jedná se o stálezelenou rostlinu, jejíž listy připomínají sukulenty. Jsou totiž dužinaté. Nejedná se však o sukulentní rostlinu, nepřistupujte tak k ní. Například zálivku potřebuje zcela jinou než sukulentní rostliny, které prakticky nepotřebují zalévat.
Právě zálivka je velice častou chybou, které se pěstitelé zamioculcasu dopouští. Jak jsme zmínili, často si zamioculcas pletou se sukulentní rostlinou, ale o sukulentní rostlinu se opravdu nejedná. Pojďme si však zmínit několik dalších věcí, na které je třeba dávat si pozor, pokud chcete úspěšně pěstovat rostlinu jménem zamioculcas.
Důležité je správné umístění
Pěstitelé této velice atraktivní rostliny se shodnou na tom, že samotné pěstování není nijak náročné. Naopak je to poměrně snadné. Pokud se však rozhodnete pro pěstování zamioculcasu, myslete na správné umístění. To je základem bezproblémového života oblíbené rostliny.
V ideálním případě byste měli zamioculcas umístit na místo, kde je rozptýlené světlo. Neumísťujte oblíbenou pokojovku na chodbu, kam světlo během dne nedolétne.
Nezapomínejte na hnojení
Málokterý pěstitel pamatuje na pravidelné hnojení, bez kterého rostliny nemohou žít. I rostliny potřebují mít dostatek živin, proto na hnojení nezapomínejte. Během léta se rostlina hnojí, to je její vegetační období, v období vegetačního klidu, čili v zimě, se rostlina hnojit nemusí. Pokud je doba hnojení, hnojte ji jednou za čtrnáct dnů. Abyste však nezapomínali na tuto nutnost, doporučujeme pořídit hnojivé tyčinky, které jen zapíchnete do substrátu a o nic víc se nestaráte. Tyčinky samy uvolňují požadované množství hnojiva, případně si živiny z tyčinek bere sama rostlina podle svých požadavků.